Termogrāfija Blower Doors Pakalpojumi Galerija Kontakti

Termogrāfija

    Viens no galvenajiem līdzekļu un kurināmā ekonomijas ceļiem ir siltuma zudumu un siltuma piegādes samazināšana caur celtniecības būvju norobežojošām konstrukcijām, kas sasniedz, pēc ārzemju avotiem, līdz 30% no kopējiem enerģijas zudumiem.

 Termogrāfija– zinātnisks veids kā iegūt termogrammu – objekta attēlu infrasarkanajā spektrā, kas parāda temperatūras lauku sadales ainu. Infrasarkano staru kameras atklāj elektromagnētiskā spektra (900-14000 nanometru) starojumu infrasarkanajā diapazonā. Ierīce ļauj saskatīt apkārtējo objektu siltuma starojumu, neatkarīgi no apgaismojuma, un izmērīt temperatūru jebkurai objekta virsmai ar precizitāti 0.1С.

Infrasarkano staru kameru unikālās iespējas tiek izmantotas daudzās jomās no industrijas līdz medicīnai. Pēdējā laikā to aktīvi sāk izmantot celtniecībā.

Pastāvīga enerģijas tarifu celšanās, kā sekas arī komunālo maksājumu pieaugums, izvirza priekšplānā energoresursu ekonomijas un energotaupīšanas metožu jautājumus. Dzīvokļu komunālās saimniecības dotajā momentā pārdzīvo nopietnu reformu posmu.

    Modernu enerģijas taupības tehnoloģiju ieviešana, tādu kā tehnoloģisko procesu vadības sistēmas vai izolācijas materiāli, pirmkārt jābalstās uz precīzu trūkumu diagnostiku.

   Celtnes īpašniekam vai apdrošināšanas kompānijai, kura iesaistīta materiālā zaudējuma regulēšanā, ar neapbruņotu aci nesaskatāma, tiek dota skaidra detaļu aina, kas var kļūt ļoti vērtīga atjaunoš anas darbu plānošanai un savstarpējo norēķinu racionalizācijai.
   Šodien celtniecībā tiek izmantots ļoti daudz jaunu siltumizolācijas materiālu un tehnoloģiju, kuru  pielietošana ļauj samazināt telpu apsildīšanas siltuma zudumus. Kā parāda prakse, siltumizolācijas defektu gadījumā, celtnēs var rasties ievērojami siltuma zudumi (aptuveni 40%). Tajā laikā, kad defektu novēršana ļauj samazināt enerģijas patēriņu līdz 30%.


   Infrasarkano staru kamera ļauj viegli atrast ēkās siltuma zuduma vietas, nepareizu apkures sistēmu, dzesēšanas vai apsildīšanas kondicionēšanas sistēmu funkcionēšanu. Remontējot šīs jomas – mēs varam saglabāt siltumu un tādā veidā, izvairīties no pastāvīgiem telpu apsildīšanas izdevumiem. Pēdējā laikā strauji attīstās celtniecības materiālu ražošanas tirgus, kuru izmantošana prasa efektīvu analīzi, izmantošanas noteikumu ievērošanu, attiecībā uz hermētismu un siltumizolāciju. Nepareizas izmantošanas rezultātā, rodas neveselīga dzīvošanas atmosfēra mitruma un pelējuma iekļūšanas rezultātā, kas jānovērš. Infrasarkanā staru kamera palīdzēs iegūt svarīgu informāciju, lai izvairītos no dārgiem remontdarbiem, kas atņem daudz laika un nervu.