Termogrāfija Blower Doors Pakalpojumi Galerija Kontakti

Blower Doors

Ļoti bieži kā aukstuma, kondensāta un turpmāka pelējuma, zema mitruma (sausa gaisa) iemesls ir gaisa ieplūšana un izplūšana, tas ir, nekontrolējama gaisa izplūšana caur defekta vietām logos, durvīs, norobežojošajās konstrukcijās, trubās, grīdas un tvaika barjerās. Šādos gadījumos, siltuma zudums caur norobežojošajām konstrukcijām ir mazāks nekā domā īpašnieks.

Pastāv īpašas iekārtas, kuras uzstāda lai noteiktu gaisa noplūdes vietas ( BLOWER DOOR) – kuras ļauj veikt hermētiskuma testu. Blower Door tehnoloģija – tā tiek atzīta kā vislabākā metode pasaulē, kā pārbaudīt ēkas hermētskumu, tā ļauj noteikt gaisa caurlaidību un identificēt vietas, kur atrodas konstrukciju slēptie defekti.

Hermētiskuma tests ir ļoti efektīvs risinājums priekš:

 • lai noteiktu siltuma plūsmas zušanas vietu ēkā

 • lai pārbaudītu ēkas celtniecības kvalitāti pirms mājas iegādes

 • lai kontrolētu celtniecības darbus ēkas celtniecības procesā


     Blower Door sistemā ietilpst ļoti jaudīgs ventilators ar vairākiem ātrumiem. Ātrumi tiek regulēti pateicoties uzstādījumu panelim, kurs arī īslaicīgi tiek montēts uz ārdurvīm. Lai noteiktu spiedienu starpību, tiek izmantoti vairāki manometri.

Hermētiskuma pārbaude tiek veikta ar metodi, kad tiek radīta spiediena starpība, kura laikā ar ventilatora palīdzību, kurš tiek montēts uz durvīm vai loga, ēkā tiek radīts «mini-vakuums» 50 Pa apmērā. Tikmēr, caur defektu izolācijas slānī, gaisa plūsmas tiks vilktas iekšā.

Hermētiskuma parbaudēm nav nepieciešami speciāli laika apstākļi vai temperatūras, tāpēc, tā var notikt jebkurā gada laikā pie jebkuriem laika apstākļiem.

Šādas pārbaudes veikšana prasa dažas stundas atkarībā no ēkas lieluma un formas sarežģītības.

Visefektīvak šādas hermētiskuma un siltumcaurlaidības pārbaudes ir veikt celtniecības vai renovācijas laikā, jo tad ir vieglāk un lētāk labot radušās kļūdas pirms apdares darbu pabeigšanas.


 

 

Siltuma starojuma pārbaude.

Siltuma starojuma pārbaudes veikšana ļauj diagnosticēt:

 • bojātas stikla paketes, defektus sitklapakešu montāžā;

 • bojājumus norobežojošo konstrukciju siltinājumā;

 • bojājumus apkures sitēmā;

 • bojātās daļas apsildāmās grīdas sistemā;

 • atrast nedarbojošos siltās grīdas sistēmas elementus;

 • ventilācijas sistēmu defektus;

 • slēptos defektus elektrotīklu parkaršanas un barošanas elementos;

 • slēptās noplūdes;

 • jumta samirkšanas vietas;

 • kondensāta vietas parādīšanos (rasas punktu) u.c.

 

 

   Viena testa izmantošana hermētiskuma parbaudei rada ierobežojumus. Ar tā palīdzību var noteikt hermētiskuma pakāpi, noplūdes vietas atrašanās vietu, tajā pašā laikā, ir grūti noteikt precīzu avotu. Noplūdes trajektorija var stiepties cauri visam ēkas korpusam (šķērsojot visus nehermētiskos avotus). Tāda tipa noplūde ļauj ieplūst ļoti lielam gaisa apjomam. Gaisa plusmas kustība ir atkarīga no vēja spēka un virziena, ēkas formas un jo īpaši jumta veida utt.

      Pie kopīgas Hermētiskuma testa un infrasarkano siltuma fotogrāfēšanas izmantošanu, var iegūt maksimāli ticamu gaisa caurlaidības kontroli mājas konstrukcijā. Vēl vairāk, termokamera ļauj grafiski attēlot un dokumentēt visas gaisa izplūšanas un ieplūšanas vietas.